![](/cache/files/531a34f53fef7e92fac2ab8317ebfc2219566748.jpg)
![](/cache/files/62e15d0b3c83d72fd9b1b88112121efcd797d222.png)
Συνεταιρισμός Καλαβρύτων:
Σχέση εμπιστοσύνης 60 χρόνων
Γνωρίστε τον Συνεταιρισμό Καλαβρύτων
Με σημείο εκκίνησης το 1963, ο Συνεταιρισμός Καλαβρύτων γράφει τη δική του μοναδική ιστορία στον τομέα της τυροκομίας και των γαλακτοκομικών προϊόντων.
Μια ιστορία, με πρωταγωνιστή τη μαγευτική φύση της περιοχής, τους 1.100 κτηνοτρόφους -εκ των οποίων 492 τακτικά μέλη- του Συνεταιρισμού, τις άριστες συνθήκες υγιεινής και ελέγχου που εξασφαλίζει ο σύγχρονος τεχνολογικός εξοπλισμός της παραγωγικής μονάδας και την υπευθυνότητα του έμπειρου, εξειδικευμένου ανθρώπινου δυναμικού.
Εδώ και πάνω από μισό αιώνα, ο Συνεταιρισμός παράγει υψηλής ποιότητας προϊόντα από αιγοπρόβειο γάλα που προέρχεται από τις ορεινές φάρμες των μελών μας: Φέτα ΠΟΠ, γίδινο τυρί, ξηρή μυζήθρα, αφίρι, αλειφοτύρι (αλειφώδες τυρί με Φέτα).
Πρόσφατα, ξεκινήσαμε να παράγουμε με την ίδια ποιότητα τα νέα γαλακτοκομικά μας προϊόντα: φρέσκο αγελαδινό γάλα (πλήρες & ελαφρύ), παραδοσιακό πρόβειο και κατσικίσιο γιαούρτι, κρέμα βανίλια, ρυζόγαλο, γραβιέρα αγελαδινή και σύντομα φρέσκο κατσικίσιο γάλα.
Σήμερα ο Συνεταιρισμός Καλαβρύτων, γιορτάζει τα 60 χρόνια από την ίδρυση του και ατενίζει με σιγουριά το μέλλον.
![](/cache/files/e3f98d60db1a93e6614d5ac59895874d7f1dd036.jpg)
Συνεργασία
Βρείτε την βαρελίσια “ΦΕΤΑ Π.Ο.Π. Συνεταιρισμού Καλαβρύτων” και άλλα προϊόντα μας σε επιλεγμένα Supermarket ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ.
![](/cache/files/da2c28f497413ddf4506f9d607b9ed88b3e35211.jpg)